I Komunia św.

Ośmioro dzieci z rodzin wojskowych przyjęło po raz pierwszy Chrystusa w komunii świętej. Do tej podniosłej uroczystości dzieci przygotowywały się w parafii wojskowej przez cały rok szkolny przychodząc w soboty na niedzielne Eucharystie i na spotkania formacyjne dla dzieci i ich rodziców.

Pierwsza Komunia odbyła się po raz pierwszy od 25 lat. Poprzednio, gdy dzieci korzystały z katechizacji w salce katechetycznej, przystępowały też do I Komunii w kościele wojskowym. Dziś są to wyłącznie dzieci z rodzin wojskowych z gliwickiego garnizonu. Sądząc po zainteresowaniu ze strony rodzin wojskowych mających nieco młodsze dzieci, można przypuszczać, że I Komunia na stałe zagości w kalendarzu parafii wojskowej w Gliwicach.

ks. ppłk M. Kwiatkowski, http://ordynariat.wp.mil.pl/pl/693_21154.html