Między parafialny Turniej Ministrantów

Z racji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Dziecka wspólnoty parafialne miasta Gliwice przeprowadziły Turniej Piłki Nożnej Ministrantów w kategorii gimnazjum. Do udziału zgłosiły się trzy drużyny ministranckie: Parafia Katedralna św. Piotra i Pawła, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego pod opieką ojców Redemptorystów oraz Parafia Garnizonowa św. Barbary. Patronat honorowy nad imprezą objęła Jednostka Wojskowa AGAT w ramach obchodów pięciolecia sformowania Jednostki oraz z racji obchodzonego w tym roku „Roku Cichociemnych”.

Spotkanie odbyło się dnia 27 maja na obiektach sportowych Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich. Rozpoczęciem spotkania była wspólna modlitwa w intencji szczęśliwego przebiegu turnieju oraz przekazanie podstawowych zasad gry. Przypomniano również cel spotkania przybliżając znaczenie funkcjonowania Jednostki Wojskowej AGAT oraz „Cichociemnych” w dziejach miasta Gliwice. Następnie uroczystym gwizdkiem rozpoczęto rywalizację sportową.

Po zaciętych zmaganiach trwających w duchu zasady „Fair play” , rozstrzygnięto kolejność grających drużyn. Pierwsze miejsce zdobyli ministranci z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, na drugim miejscu uplasowała się Parafia Garnizonowa św. Barbary, oraz trzecie miejsce zajęła Parafia Katedralna św. Piotra i Pawła. Nagrody ufundowane przez Dowódcę Jednostki Wojskowej AGAT płk dypl. Sławomira Drumowicza wręczył ks. dziekan dekanatu Gliwice Centrum o. Piotr Świerczok.

Całość spotkania miała szczególny charakter braterskiego spotkania oraz zdrowych piłkarskich emocji. Po zakończeniu rywalizacji sportowej uczestnicy i organizatorzy przemieścili się na spotkanie przy grillu, gdzie dzielono się wrażeniami z boiska oraz rozmawiano na wartościowe tematy.

ks. ppor. Sławomir Bylina, http://ordynariat.wp.mil.pl/pl/693_21297.html