Pielgrzymi z Francji w parafii garnizonowej w Gliwicach

W ramach obchodów XXXI Światowych Dni Młodzieży, cała Polska czynnie uczestniczy w przebiegu oczekiwanej uroczystości. Do parafii garnizonowej św. Barbary w Gliwicach przybyła delegacja pielgrzymów z Francji. Interesującym faktem jest świadomość, że część drogi przebyli pieszo, odwiedzając niektóre zakątki naszej Ojczyzny. Dzięki możliwościom lokalowym znaleźli miejsce na nocleg na terenie plebanii.

W ramach tzw. „Dni w Diecezjach” młodzież miała możliwość uczestnictwa w programie, zorganizowanym przez diecezję gliwicką. Wielkim zaskoczeniem młodzieży było przygotowanie oraz gościnność lokalnej społeczności. Napełnieni wrażeniami francuscy pielgrzymi, wyruszyli na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem do Krakowa.

Ks. Sławomir Bylina http://ordynariat.wp.mil.pl/pl/702_21525.html