Odpust parafialny ku czci św. Barbary

W wigilię wspomnienia św. Barbary patronki wspólnoty parafialnej garnizonu Gliwice, odbyła się uroczysta Eucharystia w intencji zgromadzonych wiernych oraz żołnierzy i pracowników wojska gliwickiego garnizonu. Mszy św. przewodniczył bp prof. Jan Kopiec biskup gliwicki, który w asyście zgromadzonych kapłanów z dekanatu wojsk specjalnych oraz dekanatu Gliwice centrum modlił się w wymienionych intencjach. W swoich słowach wyraził radość z obecnej wspólnoty modlitwy, która w kościele garnizonowym wyraża jedność wspólnoty lokalnej. W homilii pasterz gliwicki dostrzegł potrzebę budowania autentycznej relacji z Bogiem i odważnym świadczeniu o jego zasadach, jak czyniła to patronka parafii św. Barbara.

Oprawę liturgiczną stanowiła młodzież z miejscowych klas mundurowych, natomiast śpiewom przewodził parafialny chór męski. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, dowództwa garnizonu Gliwice, jak również przedstawiciele bratnich służb mundurowych. Całość wydarzenia uwieńczona została wspólną modlitwą w celu uzyskania odpustu w indywidualnych intencjach.

Ks. por. dr Sławomir Bylina