Pielgrzymka Kobiet Garnizonu Gliwice do Piekar Śląskich

Kobiety obecne w Garnizonie Gliwice, parafianki i sympatycy kościoła garnizonowego, wraz z duszpasterzem, wzięli udział w uroczystych obchodach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet i Dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Spotkanie licznie zgromadzonych wiernych, miało miejsce 21 sierpnia w Bazylice Matki Bożej Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. W pielgrzymce autokarowej wzięło udział 26 pań, które postanowiły uczestniczyć w trudzie pielgrzymowania i zanieść własne intencje przed wizerunek Piekarskiej Pani.

W trakcie trwania obchodów, miała miejsce uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, oraz obecnych biskupów i prezbiterów. Warto również wspomnieć, że wśród obecnych kobiet była także pani Premier Beata Szydło. Po zakończeniu Mszy św. odbył się koncert ewangelizacyjny, oraz uczestnicy pielgrzymki wzięli udział we wspólnym odśpiewaniu Nieszporów. W drodze powrotnej pomimo deszczowej pogody panowała radosna i uduchowiona atmosfera.

Ks. ppor. dr Sławomir Bylina